Tepes Baia Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum Tepes Baia Mare
 
AcasaPorta acessUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Parteneri



 

 Cum cumpar Counter Strike Steam?

In jos 
+2
fitzeee
darknessww
6 participanți
AutorMesaj
darknessww
Admin
Admin
darknessww


Mesaje : 17
Localizare : satu mare

Cum cumpar Counter Strike Steam? Empty
MesajSubiect: Cum cumpar Counter Strike Steam?   Cum cumpar Counter Strike Steam? I_icon_minitimeSam Ian 09, 2010 12:41 pm

Steam este un program de distributie online a jocurilor realizat de Valve Software. (creatorii Half-Life, Counter-Strike).
Printre cele mai importante jocuri se numara si Counter-Strike 1.6 si CS: Source.
Prin Steam, se poate downloada orice joc afla in lista de distributie. Activarea jocului se face prin introducerea unui "Key".

Cum cumpar Counter Strike Steam?

Image

Pentru abonatii ORANGE - veti fi taxati cu 10 EURO


1. trimite un mesaj cu textul LICENTA la 7654
2. primesti pe sms cd-key-ul CS Steam


Pentru abonatii VODAFONE - veti fi taxati cu 10 EURO


1. trimite un mesaj cu textul LICENTA la 7654
2. primesti un sms care iti cere sa confirmi ca ai comandat LICENTA CS Steam
3. trimite un mesaj cu textul LICENTA CONFIRM
4. primesti pe sms cd-key-ul CS pentru steam.


Valoarea acestui SMS va fi scazut din creditul aferent numarului sau se va regasi pe factura ta la sfarsitul lunii. In cateva secunde dupa trimiterea mesajului de comanda vei primi un SMS ce contine cheia de activare a licentei tale Counter-Strike 1.6.
De pe un numar de telefon se pot comanda maximum 2 licente pe luna. Valoarea SMS-ului nu este returnabila asa ca te rugam sa trimiti cu atentie mesajul. In cazul in care nu ai primit sms-ul de raspuns ce contine cheia de activare a licentei te rugam sa suni la numarul de telefon : 021 529 1717 (apel cu tarif normal).

Pentru a instala CounterStrike 1.6 pe calculatorul tau, ai nevoie de aplicatia STEAM, care poate fi downloadata de aici:
http://steampowered.com/download/SteamInstall.msi
Sus In jos
fitzeee
Admin
Admin
fitzeee


Mesaje : 8
Localizare : Baia Mare

Cum cumpar Counter Strike Steam? Empty
MesajSubiect: Re: Cum cumpar Counter Strike Steam?   Cum cumpar Counter Strike Steam? I_icon_minitimeSam Ian 09, 2010 2:30 pm

Scump , 10 EURO ar veni cam 42 RON , pentru doritorii de STEAM adaugati Y!M blueyeysboy , am de vanzare licente la 7 EURO sau 30 RON.


Iar acea licenta pe care v`o dau contine ac este jocuri:


1. Counter-Strike 1.6
2. Counter-Strike Steamworks Beta
3. Half-Life
4. Day of Defeat
5. Deathmatch Classic
6. Half-Life: Blue Shift
7. Opposing Force
8. Ricochet
9. Team Fortress Classic
Sus In jos
Motanel26
Admin
Admin
Motanel26


Mesaje : 35
Localizare : Baia Mare

Cum cumpar Counter Strike Steam? Empty
MesajSubiect: Sunt valide aceste cai   Cum cumpar Counter Strike Steam? I_icon_minitimeMier Feb 24, 2010 6:40 pm

Salut

Vreau sa va intreb daca sunt valide aceste cai de procurare a steamului?

Ce poti sa faci daca ti s-a furat steam id-ul si nu mai poti intra?

Care e dovada ( poof of license ) ce certifica faptul ca ai un steam cumparat nu un steam furat?

Miau
Sus In jos
darknessww
Admin
Admin
darknessww


Mesaje : 17
Localizare : satu mare

Cum cumpar Counter Strike Steam? Empty
MesajSubiect: Re: Cum cumpar Counter Strike Steam?   Cum cumpar Counter Strike Steam? I_icon_minitimeMier Feb 24, 2010 6:43 pm

doar nu vrei sa-ti iei steam .... ???
hai cami iau si io . Smile
Sus In jos
Motanel26
Admin
Admin
Motanel26


Mesaje : 35
Localizare : Baia Mare

Cum cumpar Counter Strike Steam? Empty
MesajSubiect: Trebuie daca vreau sa am admin   Cum cumpar Counter Strike Steam? I_icon_minitimeMier Feb 24, 2010 7:15 pm

trebuie sa ne luam steam.

Sper ca daca ne luam 2 licente ne fac reducere astai de la steam.

Oricum speranta moare ultima.

Miau


Ultima editare efectuata de catre Motanel26 in Mier Feb 24, 2010 7:22 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
darknessww
Admin
Admin
darknessww


Mesaje : 17
Localizare : satu mare

Cum cumpar Counter Strike Steam? Empty
MesajSubiect: Re: Cum cumpar Counter Strike Steam?   Cum cumpar Counter Strike Steam? I_icon_minitimeMier Feb 24, 2010 7:17 pm

Cum cumpar Counter Strike Steam? Icon_biggrin[b]
Sus In jos
Black-keNTamenT
user
user
Black-keNTamenT


Mesaje : 2
Localizare : Baia Mare

Cum cumpar Counter Strike Steam? Empty
MesajSubiect: Re: Cum cumpar Counter Strike Steam?   Cum cumpar Counter Strike Steam? I_icon_minitimeMier Feb 24, 2010 8:15 pm

nu fac nici o reducere motanel Wink) , dar iti zic cel mai bine iti iei de ala cu 10 euro ii mai sigur ... pt kti va lei/euro in + sau - tot akolo esti Razz
Sus In jos
http://www.blackgames.lx.ro
BlackLady
user
user
BlackLady


Mesaje : 6
Localizare : PH

Cum cumpar Counter Strike Steam? Empty
MesajSubiect: Re: Cum cumpar Counter Strike Steam?   Cum cumpar Counter Strike Steam? I_icon_minitimeJoi Feb 25, 2010 10:05 pm

Motanel26 a scris:
Salut

Vreau sa va intreb daca sunt valide aceste cai de procurare a steamului?

Ce poti sa faci daca ti s-a furat steam id-ul si nu mai poti intra?

Care e dovada ( poof of license ) ce certifica faptul ca ai un steam cumparat nu un steam furat?

Miau

Indiferent cum l-ai luat sms sau factura daca ai cd key-ul iti recuperezi steam-ul.
Eu mi-am furat-o akm ceva timp si le-am scris celor de la steamsupport.
In 4 zile am recuperat steam-ul.
Sus In jos
vendetta
user
user
vendetta


Mesaje : 5
Localizare : baia mare

Cum cumpar Counter Strike Steam? Empty
MesajSubiect: Re: Cum cumpar Counter Strike Steam?   Cum cumpar Counter Strike Steam? I_icon_minitimeSam Feb 27, 2010 2:16 am

e foarte greu sa furi un steam tre sa sti parola exacta si intrebarea secreta deci e greu ca sa iti fure cineva steamul tre sa fe linga tine sa vada ce parola ai , si inca ceva in + ai adresa de emai ca sa iyi fure steamu tre sa intre pe adresa de email si sa iti confirme noua parola sau intrebare secreta deci e aproape imposibil sa iti fureb steamul stiu eu 100% ca si eu mi-am schimbat parola si intrebarea secreta si emailu si ca sa le poti schhimba trebuie sa confirmi iti trmite un link pe email sa confirmi schmbarile facute
Sus In jos
BlackLady
user
user
BlackLady


Mesaje : 6
Localizare : PH

Cum cumpar Counter Strike Steam? Empty
MesajSubiect: Re: Cum cumpar Counter Strike Steam?   Cum cumpar Counter Strike Steam? I_icon_minitimeSam Feb 27, 2010 3:42 pm

vendetta a scris:
e foarte greu sa furi un steam tre sa sti parola exacta si intrebarea secreta deci e greu ca sa iti fure cineva steamul tre sa fe linga tine sa vada ce parola ai , si inca ceva in + ai adresa de emai ca sa iyi fure steamu tre sa intre pe adresa de email si sa iti confirme noua parola sau intrebare secreta deci e aproape imposibil sa iti fureb steamul stiu eu 100% ca si eu mi-am schimbat parola si intrebarea secreta si emailu si ca sa le poti schhimba trebuie sa confirmi iti trmite un link pe email sa confirmi schmbarile facute

Cred ca nuj ce zici...e atat de simplu sa fii inselat prin site-uri pirat gen steam site.
Adresa de email o sch prima,dupa care restul datelor.Deci e simplu "in zilele noastre" sa furi ceva. Wink
Sus In jos
Motanel26
Admin
Admin
Motanel26


Mesaje : 35
Localizare : Baia Mare

Cum cumpar Counter Strike Steam? Empty
MesajSubiect: Test de naivitate   Cum cumpar Counter Strike Steam? I_icon_minitimeJoi Mar 11, 2010 11:05 pm

Site-urile pirat sau site-urile sunt si vor fi intodeauna.

Pentru ca daca pot fura si vinde rezulta bani castigati fara efort.
Nu voi face teoria site-urilor pirat, mallaware etc. Ideea e ca se fura mai ceva ca in codru. Si din pacate orce metoda folosita pentru securizarea informatiei va avea un punct slab.

De EX.

Din punctul de vedere al cumparatorului care primeste steam-ul prin SMS sau site-uri exista sanse sa "cumperi" un steam ce apartine altei persoane.
Daca accea persoana isi revendica id-ul de steam ai "cumparat" nimic.Cui te adresezi si cum faci dovada cumparari produsului si in special de la cine/ce?


Aceasta e problema care se pune : Iau sau nu iau "tapa".

Eu am facut cumaraturi pe internet si am platit cu ordin de plata atasata la factura proforma.Mi se pare ce mai buna mijloc de plata, la livrare primesti si Factura in original.

Daca stiti ceva de genu sa ma anuntati.


Black-keNTamenT a scris:
nu fac nici o reducere motanel Wink) , dar iti zic cel mai bine iti iei de ala cu 10 euro ii mai sigur ... pt kti va lei/euro in + sau - tot akolo esti Razz

Deobicei la produse software cumparate in masa peste 25 buc ai reducere oferita de producator.Eram curios daca si licenta de Counter Strike 1.6 se supune aceleasi reguli.Sunt sigur ca ne-am putea aduna mai multi sa cumparam o licenta "VLK(Volume License Key)" daca pretul e bun.



Steam fiind un sistem de distribuire a jcourilor.Distribuind mai mult decat Counter Strike 1.6 ma gandeam ca exista si alta cale de licentiere a jocului.Daca cunoaste cineva detali despre acest subiect rog sa posteze.

Miau
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cum cumpar Counter Strike Steam? Empty
MesajSubiect: Re: Cum cumpar Counter Strike Steam?   Cum cumpar Counter Strike Steam? I_icon_minitime

Sus In jos
 
Cum cumpar Counter Strike Steam?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Tepes Baia Mare :: Forum Server Counter Srike 1.6 :: Tutoriale CS :: Cum sa cumperi Steam ptr CS-
Mergi direct la: